Warszawa dentysta - stomatolog

Dołącz do nas już teraz!

Dodaj gabinet

Gabinety stomatologiczne w Warszawie

Znaleźliśmy dla Ciebie 774 gabinety specjalistyczne
Warszawa dentysta - poniżej ofertę prezentują gabinety w Warszawie. Życzymy udanej wizyty u dentysty i wspaniałego uśmiechu - dentysta Warszawa zapraszamy !

Dentysta stomatolog Warszawa - gabinety oferta :

Duże miasto, duże potrzeby

Przechadzając się warszawskimi ulicami co chwilę napotykamy kolejne gabinety stomatologiczne. Wydawać by się mogło, że jest ich aż nadto. A jednak... Warszawscy lekarze stomatolodzy są zgodni, gabinetów wciąż jest zbyt mało. W skali całego kraju na sto tysięcy Polaków przypada 34,4 stomatologa. Dla porównania w Norwegii na 100 tyś mieszkańców przypada 92,4 a w Bułgarii 97,6 stomatologa. Tak wiec kolejni absolwenci Wydziału Lekarsko-Dentystycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na brak pacjentów narzekać nie powinni. W renomowanych placówkach, prywatnie na termin trzeba czekać nawet kilka tygodni nie mówiąc już o wizytach w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia gdzie czas oczekiwania jest jeszcze dłuższy.

Innowacyjne Dentobusy

Ciekawym rozwiązaniem był pomysł władz Warszawy wprowadzenia tzw. Dentobusów, czyli mobilnych gabinetów stomatologicznych, w których wizyty byłyby refundowane z NFZ. Niestety pomysł jak na razie spalił na panewce gdyż NFZ nie bardzo chce zatrudniać mobilnych stomatologów. Szkoda bo kolejki zwłaszcza na NFZ uległyby na pewno skróceniu.

Ceny w gabinetach prywatnych

Pozostaje nam cierpliwie czekać lub korzystać z usług gabinetów prywatnych a te do tanich nie należą. W przypadku utraty zęba za koronę pełno-ceramiczną+ wykonaną w renomowanej klinice stomatologicznej przyjdzie nam zapłacić około 1500zł. Chyba że wybierzemy ofertę małego, jednoosobowego gabinetu na obrzeżach Warszawy to może uda nam się zmieścić w kwocie 1000zł. Droższą opcją są tak popularne teraz implanty. Sam wszczep jednego implantu to około 2500 zł a do tego trzeba jeszcze doliczyć koszty korony. Gdy zębów brakuje dużo lub nie ma ich wcale alternatywą będzie proteza. W warszawskich gabinetach na protezę częściową trzeba wydać około 550zł, natomiast proteza akrylowa całkowita to koszt 650zł. Niemal dwukrotnie droższe są protezy szkieletowe ale nagrodą będzie piękny uśmiech. Zróżnicowanie cenowe usług stomatologicznych w Warszawie jest spore. Z reguły droższe są duże kliniki stomatologiczne umiejscowione w centrum miasta. Taniej natomiast, jest w małych gabinetach umiejscowionych na obrzeżach stolicy. Drożej nie zawsze znaczy lepiej, więc czasem warto przejechać kilkanaście kilometrów i zaoszczędzić trochę pieniędzy a przy okazji zwiedzić ciekawe zakamarki Warszawy.

Wybierz mądrze

Aby dobrze wybrać gabinet, warto więc wcześniej zapoznać się czy to z opiniami znajomych, czy też z opiniami wystawianymi przez warszawskich pacjentów w branżowych, dentystycznych portalach internetowych. Warto również zorientować się czy w gabinecie znajduje się sprzęt diagnostyczny jak RTG czy popularna teraz w Warszawie radiowizjografia. Jeżeli gabinet takowego sprzętu nie posiada trzeba się liczyć z tym iż będziemy musieli dodatkowo odwiedzić centrum diagnostyczne gdzie wykonamy niezbędne przy niektórych zabiegach zdjęcie zębów.

Boisz się dentysty ?

Jeżeli natomiast boisz się dentysty warto sprawdzić czy w gabinecie jest wykorzystywany w gaz rozweselający. Zastosowanie gazu pozwoli ograniczyć stres spowodowany wizytą. Gaz rozweselający jest stosowany w umiejscowionym na warszawskim Żoliborzu gabinecie BestWayDent, oferującym pełny zakres usług stomatologicznych od stomatologii ogólnej, poprzez zachowawczą, aż po zabiegi ortodontyczne i implantologiczne. Nowoczesne wnętrza, wykwalifikowany personel i znakomity sprzed sprawią, że wizyta będzie bezbolesna i bezstresowa.

Poznaj najlepszych. Ponad 10965 profili specjalistów.