Białystok dentysta - stomatolog

Dołącz do nas już teraz!

Dodaj gabinet

Gabinety stomatologiczne w Białymstoku

Znaleźliśmy dla Ciebie 161 gabinety specjalistyczne
Białystok dentysta - poniżej ofertę prezentują gabinety w Białymstoku. Życzymy udanej wizyty u dentysty i wspaniałego uśmiechu - dentysta Białystok zapraszamy !

Dentysta stomatolog Białystok - gabinety oferta :

Białystok to międzynarodowe centrum stomatologii

Białystok, 300-tysięczne miasto położone w północno-wschodniej Polsce może pochwalić się relatywnie dużą bazą gabinetów stomatologicznych. Nie bez znaczenia jest tu na pewno obecność w mieście Uniwersytetu Medycznego, którego Wydział Lekarski z Oddziałem Stomatologii kształci znakomitych specjalistów od 1969 roku. Dzięki powołaniu do życia Oddziału Nauczania w Języku Angielskim Uniwersytet kształci również studentów zza granicy a i polscy absolwenci są świetnie przygotowani do obsługi pacjentów z innych krajów. Jest to ważne zważywszy na specyficzne położenie Białegostoku na mapie Polski. Bliskość granic Rosji, Białorusi i Litwy sprawia iż wielu pacjentów z tych krajów decyduje się na leczenie właśnie w Białymstoku. Wysoka jakość świadczonych przez tutejsze gabinety stomatologiczne usług sprawia, że zagraniczni pacjenci nie tylko leczą próchnicę ale decydują się również na skomplikowane implantacje, leczenie ortodontyczne czy też zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej. Bardzo popularne wśród gości ze wschodu jest również wybielanie zębów, które można znaleźć w ofercie 90% białostockich gabinetów. Gabinety oferują nie tylko wykonywane na miejscu wybielanie lampą Beyond ale i wybielanie metodą domową, poprzez stosowanie odpowiednich nakładek na zęby. Popularnością cieszą się również wszelkie uzupełniania protetyczne, tak stałe jak i ruchome. Wykonywane w białostockich gabinetach korony czy mosty służą pacjentom przez długie lata a perfekcyjnie wykonane protezy pozwalają na nowo cieszyć się pięknym uśmiechem.

Jak z bolącymi zębami radzono sobie dawniej ?

Będąc w Białymstoku czy to w celach leczenia zębów, czy też turystycznych, warto odwiedzić Muzeum Historii Medycyny i Farmacji znajdujące się przy ulicy Jana Kilińskiego 1. W muzeum można zobaczyć unikatowe stare fotele i unity stomatologiczne, wiertarki oraz narzędzia z dziewiętnastego i dwudziestego wieku. Są tam również organizowane interaktywne zajęcia dla dzieci i młodzieży, na których można nie tylko obejrzeć muzealne eksponaty ale i zapoznać się z historią stomatologii. Sposób prowadzenia zajęć jak i świetnie przygotowany do nich personel sprawi, że na pewno nie jeden uczestnik zainteresuje się stomatologią a w przyszłości, kto wie, może i sam zasiądzie za unitem dentystycznym.

Chroń dziecięcy uśmiech

Wszyscy wiemy jak ważna w stomatologii jest profilaktyka. Niestety wielu z nas bardzo mało o niej wie a to przecież nie tylko codzienne szczotkowanie zębów. W Białymstoku do edukacji najmłodszych w tym zakresie podchodzi się bardzo poważnie. Dowodem na to są organizowane w szkołach akcje „Chroń dziecięcy uśmiech”, na których dzieci otrzymują nie tylko rzetelną wiedzę na temat higieny jamy ustnej ale i odpowiednie podręczniki i inne materiały dydaktyczne.

Specjaliści RTG

Nie każdy gabinet wyposażony jest w specjalistyczny sprzęt diagnostyczny. Tu z pomocą przychodzą nam białostockie pracownie rentgenowskie. W pracowniach Atom, Grey czy AllRTG wykonać można nie tylko prostę zdjęcia pojedynczych zębów ale i skomplikowane zdjęcia panoramiczne, pantomograficzne i cefalometryczne. Dostępna jest również tomografia komputerowa. Wykonywane są zdjęcia tradycyjne, na kliszy ale również i te zapisywane w formie elektronicznej.

Poznaj najlepszych. Ponad 10962 profili specjalistów.