Dołącz do nas już teraz!

Dodaj gabinet

Aktualności

Protetyka CAD/CAM - czyli technologia 3D w stomatologii

Opublikowano: 2019-10-29

     CAD/CAM to nowoczesna, wspomagana komputerowo technologia wykonywania uzupełnień protetycznych. Nie pobiera się tutaj klasycznego wycisku, lecz wycisk wirtualny. Wykonywany jest on dzięki zastosowaniu odpowiedniego skanera. Na podstawie danych uzyskanych ze skanera, komputerowo projektuje się uzupełnienie protetyczne. Gotowy projekt "drukowany" jest na nowoczesnej frezarce. Metoda CAD/CAM ma bardzo szerokie zastosowanie. Dzięki niej wykonać można tak korony, jak i mosty czy licówki. Technologia pozwala także na odbudowę zębów po przeprowadzonym leczeniu endodontycznym oraz znajduje zastosowanie w implantologii. Ogromną zaletą CAD/CAM jest jej dokładność oraz czas, w jakim wykonywane są uzupełnienia. Jest to możliwe w ciągu zaledwie jednej wizyty! Prace wykonane dzięki technologii CAD/CAM charakteryzują się również o wiele lepszą estetyką niż prace standardowe.

Invisalign - alternatywna metoda leczenia ortodontycznego

Opublikowano: 2019-08-21

Wiele osób wymagających leczenia ortodontycznego nie jest zachwyconych wizją noszenia aparatu metalowego. Alternatywą dla nich jest innowacyjny system Invisalign. Jest to metoda leczenia wad zgryzu za pomocą całkiem przeźroczystych nakładek, które są projektowane indywidualnie dla każdego pacjenta. Plan leczenia jest opracowywany przy pomocy technologii komputerowego obrazowania 3D. Po zaprojektowaniu nakładek kolejne wizyty odbywają się co sześć do ośmiu tygodni. Podczas tych wizyt lekarz ocenia postępy w leczeniu oraz wydaje kolejne nakładki. Czas leczenia jest uzależniony od tego, jak złożony jest dany przypadek, zazwyczaj nie odbiega on jednak od czasu leczenia aparatem tradycyjnym. Koszt leczenia aparatami Invisalign to około 14 000 zł, ale w łatwiejszych przypadkach może spaść nawet do 9 000 zł. W zamian otrzymujemy prawie niewidoczny sposób na uzyskanie pięknego uśmiechu.

Zastosowanie lasera we współczesnej stomatologii

Opublikowano: 2019-06-12

    Zastosowanie lasera we współczesnej stomatologii jest coraz bardziej powszechne. Ten innowacyjny sprzęt znajdziemy w coraz to większej liczbie gabinetów stomatologicznych. Najczęściej wykorzystywane są lasery o małej mocy, ale i te o dużej mocy, stosowane przy bardziej skomplikowanych zabiegach chirurgicznych, są coraz bardziej popularne. Lasery o małej mocy mają natomiast działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe. Zaletą zabiegów z użyciem lasera jest to, iż są one bezkrwawe i bezbolesne. Laseroterapia ma również działanie biostymulacyjne i zatrzymuje powstałe w wyniku innych czynności krwawienia. Pozwala na szybkie leczenie różnych stanów zapalnych oraz przyspiesza gojenie się ran. Dzięki zastosowaniu lasera można również zmniejszyć obrzęk powstały po różnych zabiegach dentystycznych. Laser stomatologiczny ma o wiele więcej zastosowań w różnych dziedzinach stomatologii. Przyczynia się do leczenia bólu w stawach skroniowo-żuchwowych oraz leczy stany zapalne miazgi, zębodołu, ślinianek i zatok. Laseroterapia wykorzystywana jest również w periodontologii, ponieważ leczy choroby dziąseł, błon śluzowych i przyzębia. Także chirurgia stomatologiczna jest dziedziną, gdzie laser staje się coraz bardziej potrzebny. Używany jest tutaj w zabiegach ekstrakcji, resekcji, czy też podcinania wędzidełka. Jak widać laseroterapia to bardzo skuteczna i nowoczesna metoda leczenia stomatologicznego. Ma ona jednak też i swoje ograniczenia. Nie jest wskazana dla osób z cukrzycą i nowotworami. Również osoby po zawale powinny unikać leczenia laserem stomatologicznym.

Higiena jamy ustnej

Opublikowano: 2018-01-29

Higiena jamy ustnej to podstawowa sprawa by mieć zdrowe zęby oraz dziąsła. Z właściwymi technikami szczotkowania zębów, zapoznają Państwa nasi lekarze dentyści lub zatrudniane przez nich higienistki stomatologiczne. Wystarczy zapytać podczas wizyty a każdy lekarz na pewno udzieli odpowiednich informacji. Podstawą prawidłowej higieny jamy ustnej jest dokładne szczotkowanie zębów minimum dwa razy dziennie oraz codzienne stosowanie nici dentystycznych. Zalecane jest również płukanie jamy ustnej fluorkowymi płukankami do ust. Efektem tych zabiegów będą piękne, zdrowe zęby oraz świeży oddech.

Wesołych Świąt

Opublikowano: 2017-12-21

Wspaniałych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze, samych szczęśliwych dni w nadchodzącym Nowym Roku oraz szampańskiej zabawy sylwestrowej życzy redakcja serwisu Dentysta-Stomatolog.com.

Diagnostyka radiologiczna

Opublikowano: 2017-11-21

Aby zabiegi stomatologiczne były bezpieczne i precyzyjne niezbędna jest wcześniejsza diagnostyka radiologiczna. Na naszej stronie znajdą Państwo oferty najlepszych pracowni RTG w Polsce, które wykonują zdjęcia tak pojedynczych zębów jak i zdjęcia panoramiczne czy cefalometryczne. Coraz rzadziej wykonuje się konwencjonalne zdjęcia na kliszy a zastępuje je się radiografią cyfrową. Dzięki zastosowaniu radiografii cyfrowej dawka promieniowania, przy wykonywaniu zdjęć punktowych, zostaje zredukowana do minimum.

Refundowane leczenie protetyczne

Opublikowano: 2017-09-28

   Nieodpowiednia higiena jamy ustnej, unikanie wizyt u dentysty, złe odżywianie sprawia, że ponad 40% Polaków powyżej 65 roku życia nie posiada już własnych zębów. Przypominamy, że raz na pięć lat pacjentom, którym brakuje co najmniej 5 zębów przysługuje, refundowane przez NFZ, leczenie przy pomocy ruchomej protezy częściowej. Również raz na 5 lat pacjentom z całkowitym bezzębiem przysługuje refundowana proteza całkowita. Zapraszamy do skorzystania z oferty gabinetów stomatologicznych, które posiadają kontrakt z NFZ. Gabinety te są specjalnie oznaczone w naszym serwisie logiem Narodowego Funduszu Zdrowia.
   Jeżeli doszło do uszkodzenia protezy zębowej a nie przysługuje Państwu jeszcze refundacja na nową protezę, to dzięki serwisowi dentysta-stomatolog.com odnajdziecie Państwo wiele ofert pracowni i laboratoriów protetycznych, w których można dokonać odpowiednich napraw. Wiele pracowni oferuje także naprawy ekspresowe dla tych pacjentów, którym zależy na czasie.

Promocja „Lato 2017”.

Opublikowano: 2017-07-20

To już ostatni dzwonek by skorzystać z naszej Wakacyjnej Promocji "Lato 2017". Dodaj właśnie teraz swój gabinet do naszego serwisu, bądź skontaktuj się z nami telefonicznie a otrzymasz 20% rabat na dowolny z oferowanych przez nas pakietów reklamowych. Więcej informacji można uzyskać pod numerem 530 853 435.

Ponad 10900 gabinetów w serwisie Dentysta-Stomatolog

Opublikowano: 2017-05-05

Już ponad 10900 gabinetów stomatologicznych oraz pracowni protetycznych i RTG z całej Polski możecie Państwo znaleźć na naszym portalu. Prezentujemy oferty najlepszych specjalistów ze wszystkich dziedzin stomatologii.
 

Życzenia Świąteczne

Opublikowano: 2016-12-22

Wszystkim naszym Klientom oraz wszystkim Użytkownikom portalu chcemy złożyć najserdeczniejsze życzenia: spokojnych i pełnych radości Świąt Bożego Narodzenia, a także wielu sukcesów w nadchodzącym roku.

Redakcja Dentysta-Stomatolog.com

Promocja Mikołajkowa

Opublikowano: 2016-12-04

Wielkimi krokami zbliża się Święty Mikołaj. Z tej okazji serdecznie zapraszamy do skorzystania ze specjalnej promocji Mikołajkowej. Dodaj teraz swój gabinet, wypełniając formularz zgłoszeniowy, a uzyskasz od Mikołaja 20% rabat. Promocja trwa do 10 grudnia 2016.

Poznaj ceny usług specjalistów.

Opublikowano: 2014-11-13

W wielu gabinetach można sprawdzić już ceny przy prezentacji. Pozwala to wstępnie zorientować się co do kosztu leczenia i często są to przedziały cen. Należy oczywiście pamiętać, że finalny koszt leczenia może być ustalony jedynie po konsultacji u specjalisty, gdyż nawet z pozoru typowe przypadki okazują się czasami bardzo nietypowe.
 

Gabinety i przychodnie czynne całodobowo.

Opublikowano: 2014-08-08

Wszystkie gabinety, które przyjmują Pacjentów 24 godziny na dobę zostały wyróżnione specjalnym znaczkiem co pozwoli na szybkie i łatwe odnalezienie Specjalisty w nagłych przypadkach nawet w godzinach nocnych.

Specjaliści blisko Pacjentów - wyszukiwanie wg dzielnicy

Opublikowano: 2014-06-27

Zgodnie z życzeniem Użytkowników i Specjalistów wprowadzamy możliwość przypisania i wyszukania gabinetów i przychodni w poszczególnych dzielnicach miast. Pozwoli to na szybkie odnalezienie odpowiedniego specjalisty blisko miejsca zamieszkania.

Oznaczenie świadczenia usług w ramach NFZ

Opublikowano: 2014-06-20

Miło nam poinformować, że wprowadziliśmy oznaczenie dla placówek, które przyjmują w ramach NFZ. Przyjęte oznaczenie można znaleźć zarówno na spisie placówek jak i przy prezentacji samej placówki.

Profile z informacjami o Specjalistach.

Opublikowano: 2014-05-23

W serwisie udostępnione zostały indywidualne profile z informacjami, które pomogą Pacjentom wybrać właściwego Specjalistę. Profil Specjalisty zawieraja fotografię, osobisty opis, informację o wykonywanych zabiegach oraz specjalizacjach. Każdy profil wskazuje na miejsce pracy danej Osoby. Dziękujemy wszystkim za cenne uwagi które sprawiły, że profile stały się bardzo ważnymi i chętnie odwiedzanymi stronami.

Nowa odsłona Dentysta-Stomatolog.Com - zapraszamy !

Opublikowano: 2014-01-29

Od dzisiaj prezentujemy serwis Dentysta-Stomatolog.com w nowej odsłonie. Nowe funkcje i wygląd uwzględniają zgłaszane do nas życzenia Pacjentów i Specjalistów. Nowa wyszukiwarka oraz nowy układ stron ułatwiają wyszukanie potrzebnych informacji - godzin otwarcia, adresów, telefonów oraz zakresu usług poszczególnych placówek. Odszukanie konkretnego Specjalisty jest proste i szybkie. Dziękujemy za wszelkie dotychczasowe sugestie. Prosimy o uwagi co do nowej odsłony, abyśmy mogli jak najlepiej dbać o uśmiech każdego Pacjenta !

 

Poznaj naszych specjalistów. Jest nas już 11245 w całej bazie!

Chirurgia

Implantologia

Ortodoncja

Protetyka

Rentgen